ENGIE NEWS 2/2017

NOVÉ PROJEKTY

Modernizácia tepelného zdroja v Pezinku. Nová kotolňa na biomasu je už v skúšobnej prevádzke.

Nová zmodernizovaná kotolňa na spaľovanie drevnej štiepky Sever v Pezinku bola 3. marca 2017, za prítomnosti primátora Pezinku Mgr. Olivera Solgu a predstaviteľov vedenia spoločnosti ENGIE Services, slávnostne uvedená do skúšobnej prevádzky. Spoločnosť Termming, člen Skupiny ENGIE, v rámci modernizácie tepelného hospodárstva už v minulosti urobila viacero opatrení. Ďalšou z plánovaných investícií bola práve rekonštrukcia kotolne a zmena paliva na obnoviteľný zdroj energie – biomasu.
Viac >

Služby facility manažmentu pre ČSOB v novom polyfunkčnom objekte Zuckermandel v Bratislave

ENGIE Services od apríla 2017 poskytuje pre ČSOB služby technickej správy objektu a životného prostredia v novej polyfunkčnej budove Zuckermandel v Bratislave. Nadväzuje tak na mobilizačnú fázu spolupráce, ktorá zahŕňala inžinierske činnosti realizované ešte pred uvedením objektu do prevádzky a začala v júni 2016. 
Viac >

Ohliadnutie sa za úspešnou rekonštrukciou a rokom správy verejného osvetlenia v Čadci

Nový pilotný projekt ENGIE Services v Čadci, zameraný na rekonštrukciu a správu verejného osvetlenia, bol úspešný. Okrem toho, že občania majú v meste osvetlenie s podstatne lepšou svietivosťou, zlepšila sa aj komunikácia, keďže poruchy môžu nahlasovať priamo na Zelenú linku, fungujúcu nepretržite - 24/7.  V rámci projektu modernizácie osvetlenia sa mestu navyše podarilo dosiahnuť výrazné úspory energie. 
Viac >

NOVINKY - ENGIE VO SVETE

ENGIE podporuje elektromobilitu akvizíciou EV-Box - európskeho lídra v poskytovaní nabíjacích staníc pre elektromobily

Elektromobily už nie sú iba ekologický spôsob prepravy budúcnosti. Moderná doprava, ktorá je šetrná k životnému prostrediu, sa využíva už dnes a jej rozvoj a vývoj je nezastaviteľný. Jej jedinou nevýhodou, ktorá môže potenciálnych majiteľov elektromobilov odrádzať, je nedostatočná infraštruktúra nabíjacích staníc. S týmto problémom už teraz môže užívateľom pomôcť aj ENGIE Services na Slovensku, ktorá vďaka akvizícii spoločnosti EV-Box materským koncernom ponúka vo svojom portfóliu aj spomínané stanice. 
 
Viac >

LEGISLATÍVA

Ak podnikáte v energetike, neprehliadnite nový zákon prinášajúci povinnosti

Od 24. 02. 2017 je účinný zákon č. 315/2016 Z. z. o registri partnerov verejného sektora. Cieľom tejto právnej úpravy je predchádzať tomu, aby štát obchodoval so schránkovými firmami a zabránilo sa tak plytvaniu verejnými financiami. Nová právna úprava sa dotkne aj tých, ktorí podnikajú v energetike, preto je potrebné venovať jej pozornosť. 
Viac >

PODPORUJEME

Konferencia EnergyCamp 2017 – inovácie, prípadové štúdie, IT technológie, energetický manažment, legislatíva

"Atraktívna cieľová skupina, organizačne výborne zvládnutá príprava konferencie, rýchle naplnenie kapacít, zaujímaví rečníci, prípadové štúdie z praxe  – to všetko boli atribúty, ktoré prispeli k nášmu rozhodnutiu opäť podporiť toto informačne nabité podujatie."
Viac >

ADVERTORIÁL

SMARTHOME nie je výsadou, ale rozumnou voľbou

Moderné SMART technológie pomáhajú zabezpečiť správny chod domácnosti a usporiť tak nemalé náklady spôsobom, akým to pri používaní klasickej elektroinštalácie nie je možné.
Ak sa s dôverou obrátite na SPP a využijete unikátne SMARTHOME technológie od SPP, získate ponuku šitú na mieru pre váš byt či dom. Ponuka platí nielen pre zákazníkov SPP.
Viac >

Kontakt pre médiá

Katarína Frčová

Marketingový špecialista
ENGIE Services a.s.

  + 421 917 908 429
  katarina.frcova@engie.com