ENGIE NEWS 2/2018

EDITORIÁL

Meriam, meriaš, meriame

Kto z nás skutočne meria všetko, čo potrebuje? Väčšina? Výborne! Určite sa nás nájde dosť takých, ktorí merania aj interpretujú alebo zobrazujú (nič tak nepoteší, ako farebný graf spotreby! ;o) ). Ale vieme ich aj vyhodnotiť a reálne využiť, aby sme zvýšili našu energetickú efektivitu? Tu už bude podľa mojich informácií kladných odpovedí menej.
Viac >

NOVÉ PROJEKTY

Skupina ENGIE plánuje tento rok preinvestovať do modernizácie svojich tepelných hospodárstiev viac ako 6,5 milióna eur.

Ako už každoročne, tak aj v roku 2018, majú spoločnosti Skupiny ENGIE starostlivo pripravený nemalý balík prostriedkov na investície do modernizácie svojich tepelných hospodárstiev. Väčšina investícií je určená na pokračovanie realizácie už začatých projektov týkajúcich sa napríklad rekonštrukcie rozvodov či výmeny technológií a zariadení.
Viac >

Sofora Bratislava: Jedinečný projekt kombinovanej výroby dodávky tepla a chladu

Projekt bratislavského komplexu Sofora, ktorý sa nachádza na hranici medzi Ružinovom a Starým Mestom, je jedným z prvých projektov kombinovanej výroby tepla a chladu pre rezidenčnú výstavbu na Slovensku. Výrobca a dodávateľ tepla a chladu, spoločnosť ENGIE Services, zároveň financuje aj výstavbu technických zariadení. Výstavba by mala byť ukončená v septembri 2019.
Viac >

ENGIE od júna zabezpečuje obsluhu kotolní pre Centrum výcviku Lešť

ENGIE Services od júna 2018 zabezpečuje obsluhu šiestich tepelno-technických zariadení v samostatných kotolniach v Centre výcviku Lešť v Pliešovciach. Kontrakt s Centrom výcviku je uzatvorený na obdobie 27 mesiacov.  
Viac >

ROZHOVOR

O prenose tepla a termodynamike po večeroch nečítam

Rozhovor s Doc. Ing. Michal Masaryk, PhD. zo Slovenskej technickej univerzity

Mám veľkú knižnicu, vrátane starých kníh, takže keď potrebujem vyriešiť nejaký problém, viem, kam siahnuť. Odbornú literatúru však čítam iba v súvislosti s riešením úloh. Vo voľnom čase ju samozrejme nečítam, lebo priznám sa nepoznám nikoho, kto by si po večeroch čítal o prenose tepla a termodynamike.
Viac >

TECHNOLÓGIE

Máj patril v ENGIE na Slovensku inováciám

Viac ako 130 podujatí zameraných na inovácie vo viac ako 25 krajinách sveta, to je bilancia medzinárodného ENGIE Innovation Week 2018 (22.5 – 1.6.2018), ktorý Skupina každoročne organizuje. Do ENGIE Innovation Week 2018 sa aktívne zapojila aj ENGIE na Slovensku, ktorá 24. mája 2018 v bratislavskom Bináriu zorganizovala poldenný ENGIE Seminár 2018. Podujatia sa zúčastnili obchodní partneri, klienti a zamestnanci ENGIE, študenti strednej odbornej školy a médiá.
Viac >

Regionálne ocenenie ENGIE Innovation Trophy 2018 za digitalizáciu získalo Slovensko

Súčasťou medzinárodného ENGIE Innovation Week 2018 je už tradične vyhodnotenie internej  inovačnej súťaže ENGIE Innovation Trophy. Do tohto ročníka prihlásila slovenská ENGIE spoločný projekt Úseku energetických služieb a Oddelenia rozvoja a inovácií s názvom Flexibilná energetická služba založená na novom vlastnom digitálnom riešení.
Viac >

PODPORILI SME

Generálne partnerstvo pre konferenciu FM Camp 2018

V apríli ENGIE Services opäť, ako generálny partner, podporila jednu z najväčších odborných konferencií zameraných na facility manažment na Slovensku - FM Camp 2018. Tento ročník priniesol nové trendy z oblasti digitalizácie, mobility a využitia IT technológií vo facility a property manažmente. Viac ako 300 zúčastnených si tiež mohlo vypočuť témy zamerané na prípadové štúdie a prezentácie projektov z oblasti energetického manažmentu.
Viac >

ENGIE podporila mladších žiakov z Oblastného futbalového zväzu Bratislava - vidiek

Vždy radi podporíme lokálne aktivity, ktoré prinášajú skutočné výsledky a konkrétni ľudia ich pocítia. Či už je to šport, kultúrne či vzdelávacie podujatie, to všetko sú príležitosti, ktoré možno nezachraňujú životy, ale vedia priniesť niečo dobré v rámci zlepšenia kvality života. V prípade mladších žiakov z ObFZ Bratislava - vidiek je to hlavne zmysluplné trávenie voľného času, zvyšovanie psychickej a fyzickej odolnosti, prácu v tíme a v neposlednom rade aj budovanie trvalého pozitívneho vzťahu k športu.
Viac >

ADVERTORIÁL

Majte svoj domov pod palcom, kdekoľvek ste.

Premeňte svoju domácnosť na inteligentnú. Využite možnosti SPP SMARTHOME a ovládajte teplotu, osvetlenie alebo kamerový systém vo svojej domácnosti kdekoľvek ste aj na diaľku. Certifikované SMARTHOME technológie od SPP vám spríjemnia život, ochránia pred pohromami a znížia energetickú náročnosť.
Viac >

Kontakt pre médiá

Katarína Frčová

Marketingový špecialista
ENGIE Services a.s.

  + 421 917 908 429
  katarina.frcova@engie.com