Regionálne ocenenie ENGIE Innovation Trophy 2018 za digitalizáciu získalo Slovensko

Regionálne ocenenie ENGIE Innovation Trophy 2018 za digitalizáciu získalo Slovensko Súčasťou medzinárodného ENGIE Innovation Week 2018 je už tradične vyhodnotenie internej  inovačnej súťaže ENGIE Innovation Trophy. Do tohto ročníka prihlásila slovenská ENGIE spoločný projekt Úseku energetických služieb a Oddelenia rozvoja a inovácií s názvom Flexibilná energetická služba založená na novom vlastnom digitálnom riešení.  A úspech Slovensko neobišiel!
 


Do súťaže ENGIE Innovation Trophy 2018 bolo tento rok prihlásených 530 inovačných projektov z celého sveta. Medzinárodná odborná porota na základe interných kritérií vybrala 51 finalistov a nakoniec aj 15 víťazov, ktorým 28. mája 2018, počas slávnostnej ceremónie v Pavillone Cambon v Paríži, odovzdala ceny.
 
Úspech neobišiel ani Slovensko, ktoré sa tento rok do súťaže prihlásilo s projektom Flexibilná energetická služba založená na novom vlastnom digitálnom riešení. Porota na úrovni Regiónu Strednej a Východnej Európy (BU NECST) ocenila tento projekt udelením špeciálnej ceny v kategórii Digitálne riešenie projektu. „Za základ inovačného projektu sme si zvolili prípad použitia aktuálnych IoT (Internet of Things) technológií ako nástroja pre poskytovanie moderných energetických služieb. Inovácia zahŕňa aplikáciu dostupných technológií a riešení, ako aj vlastný vývoj,“ približuje pozadie vývoja Radovan Šajben, manažér rozvoja a inovácií, ENGIE Services.
 
Vyvinuté riešenie umožňuje nezávisle na infraštruktúre zákazníka:
•             merať spotrebu energií, médií a monitorovať parametre prostredia ako teplota, vlhkosť, CO2,
•             získané dáta bezpečne preniesť, využívajúc najvýhodnejšiu technológiu (Sigfox, LoRa...), 
•             natrvalo ich uložiť a prezentovať v digitálnej platforme ElloT,
•             sprístupniť dáta na ďalšie spracovanie a analýzu špecializovaným nástrojom ( napr. C3ntinel – analytický softvér ENGIE), 
•             integrovať iné zdroje údajov prostredníctvom dokumentácie API.
 
„Verím, že túto kombináciu znalostí, služieb a technických prostriedkov dokážeme v budúcom období nielen naďalej rozvíjať a primerane využívať, ale že ju budeme môcť zákazníkom ponúknuť ako našu výraznú konkurenčnú výhodu,“ uzatvára Radovan Šajben.
 

Kontakt pre médiá

Katarína Frčová

Marketingový špecialista
ENGIE Services a.s.

  + 421 917 908 429
  katarina.frcova@engie.com