ENGIE je oficiálnym partnerom LOH 2024 Paríž

ENGIE je oficiálnym partnerom LOH 2024 Paríž   XXXIII. letné olympijské hry sa uskutočnia v lete v roku 2024. Na základe dohody medzi Parížom a Los Angeles bude ich hostiteľom Paríž. Dohodu potvrdil  Medzinárodný olympijský výbor (MOV) na svojom 130. zasadaní, ktoré sa uskutočnilo 13. septembra  2017 v Lime. Paríž usporiada olympijské hry už po tretíkrát - v minulosti bol hostiteľom v rokoch 1900 a 1924. Do hlavného mesta Francúzska sa tak letné olympijské hry vrátia presne po sto rokoch. A medzinárodná Skupina ENGIE, ako oficiálny partner LOH 2024 Paríž, bude pri tom.  

Dôvody, ktoré viedli ENGIE, aby sa uchádzala o toto výnimočné partnerstvo, približuje Franck Bruel, výkonný viceprezident spoločnosti, člen výkonného výboru a vedúci francúzskeho B2B: „Olympijské hry predstavujú hodnoty, ktoré nás spájajú, pretože sú zároveň hodnotami, ktoré umožňujú spoločnostiam uspieť: mnohostranné záväzky, prekonanie samého seba, kolektívne výkony založené na úcte a diverzita. Týmito princípmi sa neriadia iba atléti, ale aj naša spoločnosť v procese transformácie v energetike. Okrem dodávky elektrickej energie a plynu sa usilujeme o to, aby sme priniesli pohodlie všetkým, ktorí využívajú športové zariadenia. Staráme sa o to, aby bol vzduch čistý, chránime budovy pred znečisťovaním, zabezpečujeme, aby plnili svoju úlohu k spokojnosti športovcov i verejnosti, a zároveň optimalizujeme využitie energetických zdrojov.“ 

ENGIE má bohaté skúsenosti s prevádzkou a servisom športových zariadení po celom svete. Výroba chladu pre zimné štadióny, úprava vody pre vodné strediská, protipožiarna ochrana, tepelný komfort pre športovcov aj divákov – tam všade sa odrážajú transformačné procesy prebiehajúce v celej spoločnosti: energetická striedmosť, ekologická zodpovednosť a konektivita. 

„V čase, keď sa Paríž stane hlavným svetovým mestom športu, bude sa môcť spoľahnúť na ENGIE, ktorá zabezpečí, že olympijské dobrodružstvo bude zdieľať čo najviac ľudí aj vďaka technologicky vynikajúco nastaveným podmienkam na štadiónoch. Byť oficiálnym partnerom Paríža ponúka všetkým zamestnancom spoločnosti mimoriadnu príležitosť ukázať, že energia, ktorú dodávame spoločnostiam a mestám, má byť v prvom rade využívaná v prospech ľudí, ktorí do nich vnášajú život,“ uzatvára Franck Bruel.

 

Kontakt pre médiá

Katarína Frčová

Marketingový špecialista
ENGIE Services a.s.

  + 421 917 908 429
  katarina.frcova@engie.com